امروز: سه شنبه 20 آذر 1397 برابر با 11 دسامبر 2018

  • مشاور استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر:
اجرای یک هزار و ۳۰ میلیارد ریال پروژه از محل اعتبارات بهسازی بافت فرسوده در حاشیه مشهد

  • یکشنبه, 17 دی 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
محسن کوهی محسن کوهی mashhadomran.ir

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر مشهد گفت: از ابتدای امسال با تخصیص یک هزار و 30 میلیارد ریال اعتبارات تبصره 36 و بافت ها فرسوده و ناکارآمد شهری ،در حاشیه مشهد پروژه های متعددی اجرایی و عملیاتی شده است.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محسن کوهی افزود: این رقم از محل اعتبارات ستاد بهسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در سال 95 می باشد که ابتدای سال جاری در اختیار استان قرار گرفته است.
وی گفت: عمده پروژه های اجرایی با اعتبارات تخصیص یافته در زمینه جمع آوری فاضلاب ، تعویض شبکه های برق متوسط وضعیف مناطق حاشیه ای ، ایجاد روشنایی مناسب در سکونتگاه های غیر رسمی ، ایجاد 4 سالن ورزشی و 4 مدرسه ، سه مرکز جامع سلامت و یک پایگاه اورژانس می باشد.
مشاور استاندار خراسان رضوی در امور حاشیه شهر مشهد احداث 6 کتابخانه عمومی ، چهار کارگاه آموزشی ، هفت خانه محله ، سه پارک و فضای سبز ، بهسازی و تعریض برخی از معابر شهری این مناطق ، احداث و نوسازی شبکه آب و فاضلاب یکی از پهنه ای ، ساماندهی مسیل کشف رود و بازگشایی و احداث جاده دسترسی و اجرای خط انتقال آب در بخشی دیگر از این مسیر را از جمله دیگر پروژه هایی خواند که با این اعتبارات در دست اجرا و انجام است.
وی اظهار کرد: این پروژه بخشی به انجام رسیده در دست اجرا می باشد و تلاش شده سرعت مناسب و کیفیت خوب انجام شود.
وی با بیان اینکه حاشیه شهر مشهد با یک میلیون و 200 هزار نفر حاشیه نشین و وسعت سه هزار و 894 کیلومتر از وسعت و گستردگی زیادی برخوردار است ، افزود : طی دولت تدبیر و امید با همه کمبودها و محدودیت ها تلاش زیادی شد تا دستگاه های به تناسب توان و منابع خود در این حوزه اقداماتی را در جهت بهبود و ارتقا خدمات انجام دهند.
به گفته وی ، این رقم اعتباری علاوه بر تلاش و خدمات قابل توجهی است که دستگاه های طی چهار سال گذشته در این حوزه انجام داده اند.
36 درصد جمعیت مشهد با رقم یک میلیون و 200 هزار نفر در قالب هشت پهنه و 66 محله در مناطق حاشیه ای این کلانشهر ساکن هستند.

پایان خبر/*

کد خبر: 2472

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید