امروز: شنبه 28 مهر 1397 برابر با 20 اکتبر 2018

واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خراسان رضوی در قالب مسکن اجتماعی تکمیل می شود

  • دوشنبه, 24 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
واحدهای فاقد متقاضی مسکن مهر خراسان رضوی در قالب مسکن اجتماعی تکمیل می شود mashhadomran.ir

مشهد – مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: بخشی از واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی در این استان در قالب طرح مسکن اجتماعی ساخته و تکمیل می شود.

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از ایرنا، رضا نوروزی روز دوشنبه اظهار داشت: تاکنون 14 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی در استان برشماری شده که با توجه به شیوه نامه های تعیین تکلیف، پروژه های فاقد متقاضی رو به کاهش است.
وی بیان کرد: ساخت تعدادی از این واحدها کمتر از 30 درصد و بخشی نیز بیشتر از 30 درصد پیشرفت اجرایی دارند که در صورت وجود متقاضی برای آنها اعم از انبوه سازان یا خودمالکان این واحدها، به آنان واگذار و باقی آن در قالب طرح مسکن اجتماعی ساخته می شود.
وی اظهار کرد: طرح مسکن اجتماعی از سوی وزارت راه و شهرسازی به منظور توانمند کردن مردم با استفاده از تسهیلات و بهره گیری از مشارکت مردم در دهک های کم درآمد و متوسط جامعه طراحی شده که سهمیه در نظر گرفته شده برای امسال این استان پنج هزار و 800 واحد است.
مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در این طرح پیگیری تامین زمین برعهده ادارات راه و شهرسازی و اجرای طرح با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.
نوروزی افزود: ضوابط و دستورالعمل های اجرایی مسکن اجتماعی بزودی ابلاغ می شود.
به گزارش ایرنا، طرح مسکن مهر خراسان رضوی شامل 119 هزار و 878 واحد است که تاکنون 90 هزار واحد آن افتتاح شده است. از این تعداد 33 هزار واحد در دولتهای نهم و دهم و 57 هزار واحد در دولت یازدهم تا آخر سال 1395به بهره برداری رسیده است.

پایان خبر/*

کد خبر: 2402

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید