امروز: یکشنبه 31 تیر 1397 برابر با 22 جولای 2018

آخرین خبرها

  • مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد:
ساخت 15 تصفیه‌خانه محلی فاضلاب شهری در دستور کار قرار دارد

  • پنج شنبه, 06 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
احمدرضا سلامی احمدرضا سلامی mashhadomran.ir

قرار است با ایجاد این تصفیه‌خانه‌ها در سال به میزان 7 و نیم‌میلیون متر‌مکعب در شبکه جداسازی، آب فاضلاب تصفیه شود.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد برای تبدیل پساب فاضلاب به آب مصرفی، ساخت 15 تصفیه‌خانه محلی فاضلاب شهری (لوکال)را در دستور کار خود قرار داده است تا بتوان با استفاده از آن منابع پیادار آبی برای آبیاری فضای سبز مشهد ایجاد کرد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه تامین آب در منطقه شرق کشور وجود دارد، اظهار کرد: باتوجه به میزان استقبال و همچنـین نیاز به استفاده از پساب‌ها و آب‌های برگشتی در کشاورزی، در حال حاضر بیشتر تصفیه‌خانه‌هـای فاضـلاب در سـطح کـشور بـا هـدف استفاده مجدد از پساب حاصل در کشاورزی، طراحی و اجرا می‌شوند.
وی با اشاره به موقعیت آب و هوایی شهر مشهد که در منطقه‌ای خشک و بی‌آب قرار گرفته است، ادامه داد: درهمین خصوص 15 قرارداد ایجاد تصفیه‌خانه در نقاط مختلف شهر بسته شده است که 2 قرارداد در مرحله اجراست و تعداد 13 قرارداد دیگر در مرحله پیشبرد است.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد با توجه به نیاز سالانه 4هزار و 300 مترمربع فضای سبز مشهد به 20 میلیون متر مکعب آب، خاطرنشان کرد: قرار است با ایجاد این تصفیه‌خانه‌ها در سال به میزان 7 و نیم‌میلیون متر‌مکعب در شبکه جداسازی، آب فاضلاب تصفیه شود.

پایان خبر/*

منتشر شده در شهرداری مشهد
کد خبر: 2380

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید