امروز: یکشنبه 31 تیر 1397 برابر با 22 جولای 2018

آخرین خبرها

  • عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران:
در سود پروژه‌های کلان عمرانی مشهد شهروندان باید سهیم شوند

  • چهارشنبه, 12 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مشهدمقدس مشهدمقدس mashhadomran.ir

شریک کردن مردم در پروژه‌های اقتصادی یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جلب سرمایه‌های خرد بوده که می‌تواند از راه تقسیم سهام، مشارکت انجام شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: مردم باید در سود پروژه‌های کلان عمرانی مشهد شریک شوند.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، حسین صمصامی با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی در اداره کلانشهرها این است که دولت آنگونه که باید به آنها کمک نمی‌کند.
وی بیان کرد: در واقع برای ساخت پروژه‌های خدماتی که هزینه بسیار زیادی دارند باید دولت به کمک شهرداری‌ها بیاید زیرا در این نوع از پروژه‌ها شهرداری با روش‌های عادی نمی‌تواند تأمین اعتبار آنها را انجام دهد.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران ادامه داد: ساز و کار پرداخت سود در اوراق مشارکت نیز نمی‌تواند در جلب سرمایه‌های مردمی روش مناسبی باشد زیرا در اصل همان سود بانکی است که به جای واریز کردن نقدینگی به بانک‌ها آنها را به شهرداری‌ها می‌دهد و قوانین آن با وام تفاوتی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: شریک کردن مردم در پروژه‌های اقتصادی یکی از روش‌های بسیار مناسب برای جلب سرمایه‌های خرد بوده که می‌تواند از راه تقسیم سهام، مشارکت انجام شود.
صمصامی تصریح کرد: فایده بسیار مهم تقسیم سهام این است که علاوه بر اینکه بازده اقتصادی پروژه مبنای کار قرار می‌گیرد طرح توجیهی اقتصادی آن نیز مشخص بوده و مردم را در آبادانی شهر به کمک می‌گیرد.‎

پایان خبر/*

منتشر شده در شهرداری مشهد
کد خبر: 2388

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید