امروز: شنبه 29 دی 1397 برابر با 19 ژانویه 2019

  • مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خبر داد:
ترخیص 50 واگن خط 2 قطارشهری مشهد از گمرگ

  • سه شنبه, 24 بهمن 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کیانوش کیامرز کیانوش کیامرز mashhadomran.ir

50 واگن باقی مانده به دلیل نبود اعتبار 40 میلیارد تومانی حق گمرک و ارزش افزوده از گمرک ترخیص نشد که خوشبختانه با پیگیری‌های شهردار مشهد مقدس این مبلغ تامین شده است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: 50 واگن باقی مانده خط 2 قطارشهری مشهد که به دلیل عدم پرداخت حقوق گمرکی ترخیص نشده بود با تسویه حساب گمرک تحویل شهرداری مشهد شد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کیانوش کیامرز در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: برای تامین 100 دستگاه واگن مورد نیاز خط 2 قطارشهری مشهد اواخر سال 92 قراردادی با شرکت چینی و شرکت واگن‌سازی تهران به امضا رسید.
وی افزود: در راستای این قرارداد 50 دستگاه از این واگن‌ها طی 3 مرحله به گمرگ بندرعباس رسید که تحویل گرفته شد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد تصریح کرد: از این تعداد 40 دستگاه واگن در مشهد بعد از مونتاژ به شهر مشهد منتقل شد که 5 دستگاه دیگر اواخر هفته و 5 دستگاه باقی‌مانده نیز تا پایان ماه جاری پس از مونتاژ در تهران به شهر مشهد منتقل خواهد شد.
کیامرز در خصوص 50 دستگاه واگن باقی مانده نیز گفت: متاسفانه 50 واگن باقی مانده به دلیل نبود اعتبار 40 میلیارد تومانی حق گمرک و ارزش افزوده از گمرک ترخیص نشد که خوشبختانه با پیگیری‌های شهردار مشهد مقدس این مبلغ تامین شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر 25 دستگاه از این واگن‌ها برای مونتاژ به تهران حمل شده و مابقی نیز طی 15 روز آینده ترخیص خواهد شد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در خصوص زمان انتقال این واگن‌ها به شهر مشهد نیز اظهار کرد: از اردیبهشت ماه سال آینده نیز این واگن‌ها به شهر مشهد منتقل خواهد شد تا در خط 2 قطارشهری مورد استفاده قرار بگیرد.
کیامرز افزود: از تعداد 100 دستگاه واگن خط 2 قطارشهری مشهد 75 دستگاه در مسیر خط مورد استفاده قرار می‌گیرد و 25 دستگاه دیگر نگهداری خواهد شد.
وی به اعتبار خرید این 100 دستگاه واگن اشاره کرد و گفت: برای خرید این تعداد واگن 98 میلیون یورو اعتبار از طریق LC صندوق توسعه ملی تامین شده است که مقرر شد بازپرداخت آن از سوی شهرداری در یک بازه زمانی 8 ساله انجام شود.
فرزانه نثاری

پایان خبر/*

منتشر شده در شهرداری مشهد
کد خبر: 2496

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید